MACEDONIAN GAMING

MACEDONIAN GAMING FORUM
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» InsomniA CS 1.6 Servers - Makedonskite serveri
Sun Feb 17, 2013 8:54 am by pesho

» ДОЈДЕТЕ НА CITYWORLD RPG MACEDONIA
Fri Nov 16, 2012 6:59 am by CityWorld

» Man utd 4eveR :D
Thu Feb 12, 2009 1:38 am by smallbs

» Postavi prashanje,i dobij glup odgovor !!
Wed Feb 11, 2009 2:17 pm by n1kolche

» "OVA" ili "ONA"
Wed Feb 11, 2009 11:26 am by n1kolche

» sho praite najveke vo slobodno vreme ? :D
Wed Feb 11, 2009 8:37 am by maL1_Ta[S]e

» Дали ви се допаѓа скинот на форумот ?
Wed Feb 11, 2009 8:32 am by maL1_Ta[S]e

» OnlineTurnir 5 vs 5 CaiR Gaming
Wed Feb 11, 2009 1:37 am by ControleR

» CS 1.6 - Macedonian Version
Tue Feb 10, 2009 5:42 am by ADNAN

Poll
Дали ви се допага скинот на форумот?
Супер е
71%
 71% [ 5 ]
Добар е
14%
 14% [ 1 ]
Лош е
14%
 14% [ 1 ]
Сменете го
0%
 0% [ 0 ]
Total Votes : 7


MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 Kazni i Suspenzii

Go down 
AuthorMessage
WishpeR
AdministratoR
AdministratoR


Posts : 17
Join date : 2009-02-06

PostSubject: Kazni i Suspenzii   Mon Feb 09, 2009 9:32 am

Овдека ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон зададените правила на форумот, со премногу непотребно SPAM -ување и по неколку опомени од модераторите,админите и луѓето кој се задолжени за тоа следи суспензијата.

Трајното отстранување ќе се извршува доколку после суспензијата корисникот продолжува истото да го прави, да употребува вулгарни зборови, навреди од типот играч-играч, играч-админ, админ-играч, админ-админ.

ОВДЕ Овластените лица доставуваат објаснение и причина зашто Корисникот е суспензиран/баниран од форумот и по пат на Приватна порака.

Mkd-gaming Team
Back to top Go down
View user profile
 
Kazni i Suspenzii
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MACEDONIAN GAMING :: Macedonian GaminG Forum :: Okolu forumoT-
Jump to: